První český samuraj

Je Tomio Okamura extremista nebo první samuraj v Česku?
Tomio Okamura svého času nosil v košíčku plyšáky a se svým kolegou je bral do restaurace, dával jim napít a fotil je s pražskými památkami. To bylo roku 2010, kdy byl Okamura společníkem v cestovní kanceláři Toy traveling s.r.o. zaměřené na bláznivém nápadu – cestování plyšáků.
Plyšáky posílali jejich majitelé poštou a Okamurova společnost pak majitelům každý den posílala email, co jejich plyšák daný den zažil. Důležitá byla pro firmu i životospráva plyšáků. „Majitelů se ptáme, zdali jeho plyšák pije alkohol anebo zdali jí maso. Protože někdo může být vegetarián,“ vysvětloval Tomio Okamura.
Geniálně ostré a přímočaré, jak svist katany.
Pak přišla politika. A Tomio nemusel vymýšlet nesmysl, který zaplatí majitel plyšáka. Sebral to, nad čím se ušklíbali ostatní politické strany, mnohdy zaměstnané samy sebou. Imigrační krize.
To téma leželo na zemi. Jasně, není plné slunce a lásky v duši, ale prostě ty hlasy nese. A nese je proto, že to zajímá spoustu lidí, dokonce bych se nebál říct, že výrazně víc, než ukazují volební preference SPD, která teď naposledy přeskočila i ODS.
Poukazování na nesmysly chodící z Bruselu je pak pro Okamuru jen dárkem, který mu ostatní hráči na politické scéně darovali ve snaze „nebýt jako Okamura“.
Čepel jeho katany leští i novinářská úderka, která se pokouší z Okamury vyrobit nácka Heydrichova formátu. Funguje to přesně naopak. Ne, opravdu všichni, kdo volí Okamuru nemají „IQ tykve“. Znám inženýra Michala, chytrého, pracovitého, velmi úspěšného, a volí Okamuru. Dodnes mi v uších zní „Já vím, že je to zmetek, ale je jedinej kdo to téma otevírá“ od jiného mého známého jménem Václav. A opět úspěšného, na vlastních nohách stojícího člověka.
Prostě Okamuru stvořili ti, kteří se rozhodli ignorovat některá témata (jo, já to tady zjednodušil na imigraci). Češi totiž vlastenci jsou a mají svoji zem rádi. Ano, naše vlastenectví je jiné než třeba to americké. Sami sobě dáváme, co proto, když se dobrovolně přirovnáváme ke Švejkovi, a obviňujeme se ze závisti, ale máme tu naší kotlinku rádi. A nic na tom nezmění předsedkyně TOP09, a podobní, která o sobě prohlašuje, že je Evropan a ne Čech.
Okamura tady bude, dokud se těmhle „nevoňavým“ tématům nepostaví někdo lepší, jiný. Popírání má podobný efekt jako komunistická propaganda před rokem 89. Všichni mlčeli, ale každý věděl svoje.
Dokud Michal a Vašek neuvidí, že jejich bezpečnost a jistou míru zdravého vlastenectví, hájí někdo jiný, i nadále budou snášet to, že červeno, modro, bílou vlajkou mává Tomio Okamura.
Tihle lidé čekají.