Největší sucho za posledních 500 let? Kapitola 2.

Předpovědi konce lidstva jsou staré jako lidstvo samo. Z náboženství a sekt se nám bohužel přesunuly do politiky. A s mnohem větším úspěchem.
Ve dvacátém století se burcovaly davy sociální spravedlností. Dneska už to moc netáhne, protože náš civilizační okruh se má moc dobře. Jít na barikádu se prostě s plným bříškem moc nechce. A tak nastupuje záchrana planety.
Všichni, kteří chodili do školy v 80´letech si pamatují, jak jim soudružky učitelky říkaly o zásobách uhlí a ropy na několik posledních pár desetiletí. Jak se šejkové v Saudské Arábii museli smát!
A s dobou mediální, kde se čím dál víc klouže po povrchu, přišly nové konce světa. Na rozdíl od Mayů, kterým při dělání kalendáře došel kámen někde kolem roku 2000, se ty konce dnes objevují blíž ale rychleji se střídají. A my zapomínáme.
Co mají všechny ty novodobé konce světa společného? Někdo na nich vždycky vydělal. A jedno, zda v politice nebo v byznyse. Ozonová díra, obnovitelné zdroje energie (palmový olej, biosložka do paliva, solární energie), to vše pomohlo někomu, mnohdy hodně konkrétnímu. A vždy to má stejný průběh. Zvedne se emoce, starší sestra rozumu, a kdo je proti, chce zabít planetu, orangutana, děti.
Tady máte jen tři, kterým se budu věnovat třeba příště.